Haltere

Ieşeanul Ilie Ciotoiu, două medalii de bronz la Europenele de haltere seniori de la Izvorani

Luni seara, pe 26 martie 2018, la Izvorani / Bucureşti au debutat Campionatele Europene de haltere pentru seniori. La masculin, în cadrul categoriei 56 kg, ieşeanul Ilie Ciotoiu (22 ani), antrenat la clubul CFR Iaşi de către Dănuţ Fron, dar care are şi o dublă legitimare cu CSM Cluj, a cucerit două medalii de bronz, la stilul aruncat, cu o performanţă de 137 kg şi la totalul olimpic, cu 247 kg.
La stilul smuls, cu 110 kg, Ilie Ciotoiu s-a clasat pe locul 4.
De menţionat că la stilul aruncat, din a doua încercare, Ilie Ciotoiu a ridicat haltera de 141 kg, performanţă cu care ar fi cucerit medalia de aur, dar cu o decizie de "2-1", încercarea nu a fost validată! El a ratat apoi şi la 145 kg.
Medaliile de aur au fost cucerite de Josue Brachi (Spania) - 254 kg la totalul olimpic şi 116 kg la smuls şi de Mirco Scarantino (Italia) - 138 kg la stilul aruncat.
La totalul olimpic, românul Cristian Marian Luca a ocupat locul 6, cu 232 kg.
Tot luni, la CE haltere de la Izvorani, în cadrul cat. 48 kg, românca Elena Andrieş (CSU Galaţi, 23 ani) a câştigat 3 medalii de aur, la smuls (79 kg), aruncat (100 kg) şi totalul olimpic (179 kg). 
DAN TEODORESCU
*** DERBY LA POPICE LA ARENA CFR IAŞI: Meciul CFR Olimpia ACB Iaşi - CFR Cluj va avea loc sâmbătă, 31 martie 2018, de la ora 9.00, la arena CFR Iaşi. Va arbitra ing. Florin Ciolan (Iaşi) *** LANSARE DE CARTE: Tot sâmbătă, 31 martie 2018, de la ora 11.00, la Muzeul Unirii din Iaşi, de pe str. Lăpuşneanu nr. 14, popicarul veteran dr. SORIN COTLARCIUC îşi lansează două cărţi beletristice. Intrarea liberă la ambele manifestări.

 

Locuri pe podium pentru tinerii halterofili de la CS CFR Iaşi

La Bascov, lângă Piteşti, în perioada 13-17 martie 2018 se desfăşoară Campionatele Naţionale de haltere pentru juniorii I (U 20) - etapa de calificare şi Cupa României. Tot la Bascov are loc şi Concursul de selecţie pentru halterofilii de la juniori III (9-12 ani).
Sub conducerea antrenorului Dănuţ Fron, Clubul Sportiv CFR Iaşi a fost prezent cu trei sportivi la competiţia de la Bascov, ei fiind Ionela Atincăi (16 ani - la juniori I), Marius Pagu (12 ani) şi Adnana Lungu (12 ani) - ultimii doi la juniori III.
În cadrul categoriei 69 kg, Ionela Atincăi s-a clasat pe locul 3 la Cupa României, cu un total de 127 kg (smuls - 57 kg şi aruncat - 70 kg). Ea s-a calificat şi la etapa finală din cadrul Campionatului Naţional de haltere la U 20.
În cadrul categoriei 56 kg (deşi el are doar 32 kg), la juniori III, Marius Pagu a realizat un total de 82 kg (smuls - 35 kg şi aruncat - 47 kg), reuşind calificarea la etapa finală.
În cadrul categoriei 40 kg, tot la juniori III, ieşeanca Adnana Lungu s-a clasat pe locul 2, cu un total de 49 kg, cu 20 kg la stilul smuls şi 29 kg la stilul aruncat.
Din 23 martie 2018, la Bucureşti vor debuta Campionatele Europene de haltere pentru seniori, acolo unde va fi prezent şi ceferistul ieşean Ilie Ciotoiu, cu şanse mari la medalii în cadrul categoriei 56 kg.
DAN TEODORESCU

 

CS CFR Iaşi a primit numeroase premii la GALA EXCELENŢEI SPORTULUI IEŞEAN

Joi, 22 februarie 2018, pe noua suprafaţă de joc de tip parchet a Sălii Polivalente s-a derulat Gala Excelenţei Sportului Ieşean, în prezenţa a peste 800 spectatori. Premiile au fost oferite de Primăria Municipiului Iaşi şi DJST Iaşi. Într-o manifestare moderată de confratele Lucian Lucescu, premiile au fost oferite de primarul Mihai Chirica, viceprimarul Radu Botez, prof. Dan Pavelescu, consilierul Alexandru Cişman şi de fostul arbitru de fotbal Cristian Balaj (noul consilier în MTS).
Categoriile de premiere au fost: SPORTUL PENTRU TOŢI, SPERANŢĂ PENTRU PERFORMANŢĂ, CEL MAI BUN REZULTAT AL UNUI SPORTIV VETERAN, JOCURI SPORTIVE, PREMII SPECIALE, CLUBURI ŞI ASOCIAŢII SPORTIVE, SPORT ŞI EDUCAŢIE, PERFORMER ÎN SPORTURI NEOLIMPICE, PERFORMER ÎN SPORTURI OLIMPICE.
Premianţii au fost:
1. SPORTUL PENTRU TOŢI:
1.    Cișman Alexandru - Președinte Asoc.Județeană Sportul pentru Toți    Sprijinirea Sportului pentru Toți
2.    Tihulcă Constantin - Presedinte Asoc. Sportive Școlare Liteni-Belcești    Dezvoltarea Sportului pentru Toți in Județul Iași
3.    Comisu Sorin - Dir.adjunct CT Gheorghe Asachi Iași    Sprijinirea Programului Sport în Cartiere
4.    Popovici Sorin - Inspector de specialitate Inspectoratul Școlar Județean Iași      Dezvoltarea Sportului pentru Toți in Județul Iași
2. SPERANTA PENTRU PERFORMANTA
1.    Andrieș Alexia - Șah   
2.    Laura Aniței - Gimnastică Ritmică   
3.    Boz Eduard Constantin - Fotbal   
4.    Răzvan Aghion (CS CFR Iaşi) - Tenis de câmp   
3. CEL MAI BUN REZULTAT AL UNUI SPORTIV VETERAN
1. Ene Maria - Atleți veterani   
2. Iftimie Constantin (CFR Olimpia ACB Iaşi) - Campionat Naţional
popice - Cupa României  
3.    Aurel Anița - Atleți veterani   
4. PREMIEREA JOCURI SPORTIVE
1.    CSM Politehnica Iași    Fotbal masculin   
2.    CSM Politehnica Iași    Fotbal în sală   
3.    C S Politehnica Iași    Rugby Feminin    
4.    C S Politehnica Iași    Șah feminin senioare   
5.    CS Politehnica Iași    Tir Pușcă seniori   
6.    CS Politehnica Iași    Tenis Masă feminin   
7.    CS Politehnica Iași    Judo seniori   
8.    CSM  Iași    Sabie seniori   
9.    CS CFR Olimpia ACB Iași (antrenor: Remus Antimirescu) - Popice seniori   
5. PREMII SPECIALE:
1.    Nicu Brânzei (CFR-CSŞ Unirea Iaşi) - Antrenor emerit - box   
2.    Luchian Marcel    Antrenor emerit - baschet   
3.    Nucu Antohi    Scoala de antrenori   
4.    Andreea Verdeș    Gimnastică ritmică   
5.    Benchea Marius    Serviciul Voluntar de Ambulanță   
6.    Măgurean Petre    Baschet masculin   
7.    Kurt Gross    Politehnica Iași fotbal   
8.    Mircea Tulică    Insp. Jud. de Jandarmi Iași   
9.    Soroceanu Viorel    Box (postmortem)   
6. PREMIERE CLUBURI SI ASOCIATII
1.    Asoc.Jud. de Gimnastică Ritmică    Radu Constantin
2.    Asociaţia Judeţeană de Box    Câta Vasile
3.    Asociaţia Judeţeană de Fotbal    Boca Sorin
4.    Asociaţia Judeţeană de Șah    Vasile Manole
5.    CS GIMNIS IASI    BOGDAN BANTĂ
6.    CS ENPI IAȘI    Constantin Adăscălitei
7.    CS CFR IAȘI - Preşedinte GEORGE-RADU PIPA
8.    LPS IAȘI    ILIE GHIORGHICĂ
9.    CLUB XS MOTORSPORT IAȘI    DAN CODREANU
10.    CSS UNIREA IAȘI    VIOREL HUDAC
11.    CSM IASI     ADRIAN POEANĂ  
12.    CS POLITEHNICA IASI    VASILE MANOLE
13.    CSM POLITEHNICA IAȘI    AMBROSIE ADRIAN
7. SPORT ȘI EDUCATIE
1.    Șef Promotie 2016 FEFS-UAIC, Diana Gogan   
2.    Director Adj Liceul cu Program Sportiv – Vasile Viciu Tănase   
3.     Decan FEFS – Beatrice Abălașei   
8. PERFORMER IN SPORTURI NEOLIMPICE
1.    Baciu Timotei – Vovinam Viet Vo Dao-CS Activ Vo Iasi    Ichim vasile   
2.    Ciubotariu Ștefan – Vovinam Viet Vo Dao-CS Activ Vo Iasi    Ichim Vasile   
3.    Baciu Mihai Marius – Vovinam Viet Vo Dao – CS Active Iași     Ichim Vasile
4.    Balaur Bianca – Karate Tradițional – CS Enpi Iași    Popa Răzvan
Adăscăliței C-tin   
5.    Adăscăliței Marius – Karate Tradițional – CS Enpi Iași    Popa Răzvan
Adăscăliței C-tin        
6.    Dumitraș Iulian - Karate Tradițional – CS Enpi Iași    Popa Răzvan
Adăscăliței C-tin   
7.    Costachi Mihnea – Șah – CS Politehnica    Vlad Ungureanu   
8.    Vicu Alexandra – Culturism /Fitnes CSM Iași    Felicia Purice Russ
Cristian Russ   
9.    Gavrilovici David – Gimnastică aerobică – CS Gimnis Iași    Bantă Bogdan   
10.    Stoleriu George – Șah – CS Politehnica    Vasile Manole   
11.    Ene Diana – radioamatorism – CSM Iași    Ivan Gabriela   
12.    Scânteianu Sebastian – Culturism/Fitness – CSM Iași    Felicia Purice Russ
Cristian Russ   
13.    Obadă Ema – Șah – CS Politehnica    Vasile Manole   
14.    Lehaci Miruna – Șah – CS Politehnica    Vasile Manole   
15.    Ivan Gabriela – Radioamatorism – CSM Iași    Ivan Gabriela   
16.    Lucian Popa - Culturism/Fitness – CSM Iași    Felicia Purice Russ
Cristian Russ   
8.1. ANTRENORI ÎN SPORTURI NEOLIMPICE:
1.    Ichim Vasile    CS Activ Vo Iasi   
2.    Popa Răzvan    CS ENPI Iași   
3.    Adăscăliței Constantin     CS ENPI Iași   
4.    Vlad Ungureanu    CS Politehnica Iași   
5.     Bantă Bogdan    CS Gimnis Iași   
6.    Ivan Gabriela    CSM Iași   
7.    Constantin Russ    CSM Iași   
8.    Vasile Manole    CS Politehnica Iași   
9.    Felicia Russ    CSM Iași   
9. PERFORMER IN SPORTURI OLIMPICE
1.    Anton Alin – Atletism – LPS Iași    Dudău Rodica   
2.    Cireș Patricia Andreea – Canotaj  CSM Iași – LPS Iași     Băhnărel Sorin   
3.    Tipișcă Catrinel – Radu Ioana scrimă – CSM – CSS Unirea Iași    Sireteanu Alexandru
Tofan Radu   
4.    Spiridon Georgiana – atletism, LPS Iași – CS Politehnica Iași    Popovici Viorel   
5.    Rusu Valentin, Cojocaru Ștefănel, Frai Cosmin  – tir cu arcul –  CSS Unirea Iași – CSM Iași    Alexandrescu Cezar
Frai Constantin        
6.    Guzgă Dragoș Constantin – box- CS Scorpions    Constantin Mihai   
7.    Tîrzoman Eusebiu – Box – CSM Iași – AS COM-Val Valea Lupului    Băietu Ioan    
8.    Croitoru Mircea – judo cat.100 kg  CS Politehnica Iași    Năftică Costel   
9.    Simionescu Vlad – judo cat.100 kg  CS Politehnica Iași    Năftică Costel   
10.    Ilie Ciotoiu – haltere cat.56 kg - CS CFR 2002 Iași, antrenor: Fron Dănuț   
11.    Iordache Dragomir - tir sportiv       CS Politehnica Iași    Axinte Mihai   
9.1. ANTRENORI ÎN SPORTURI OLIMPICE
1.    Dudău Rodica    LPS Iași   
2.    Băhnărel Sorin    CSM – LPS Iași   
3.    Sireteanu Alexandru    CSM–CSS Unirea Iași    
4.    Tofan Radu    CSM–CSS Unirea Iași   
5.    Popovici Viorel    CS Politehnica-LPS Iași   
6.    Cezar Alexandrescu    CSM – CSS Unirea Iași   
7.    Frai Constantin    CSM – CSS Unirea Iași   
8.    Constantin Mihai    CS Scorpions Iași   
9.    Băietu Ioan    CSM Iași-AS Com-Val   
10.    Costel Năftică    CS Politehnica Iași   
11.    Dănuț Fron (CS CFR 2002 Iași)   
12.    Mihai Axinte    CS Politehnica Iași   

Momentele artistice ale galei au fost oferite de GIMNIS - dans sportiv, Fitness CSM Iaşi, cu eleva Karla Ursu (8 ani), Dance Energy - dans sportiv, DAS - TAEKWONDO WT IAŞI, CSŞ Unirea Iaşi - gimnastică ritmică - trupa prof. Radu Constantin.
După eveniment s-a disputat meciul de baschet Poli Iaşi - BC SCM Timişoara 77-100 (18-27, 19-24, 13-33, 27-16).
DAN TEODORESCU

 

Propunerile CS CFR Iaşi pentru "GALA EXCELENŢEI SPORTULUI IEŞEAN 2017"

În organizarea Primăriei Municipiului Iaşi, Gala Excelenţei Sportului Ieşean 2017 este programată în ziua de joi, 18 ianuarie 2018 (probabil la ora 17 sau 18, în direct pe TVR Iaşi), în sala mare de spectacole "Gaudeamus" de la Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi, din zona Fundaţiei. Clubul Sportiv CFR Iaşi este invitat cu 30 persoane la această gală (sportivi, antrenori, oficiali, simpatizanţi, de la toate secţiile sportive). Pentru momentele de premiere ale galei, la solicitarea Primăriei Municipiului Iaşi (consilier de specialitate: Ionel Popa), CS CFR Iaşi face următoarele propuneri:  

- MOMENTE DE PREMIERE:

1. SPORTUL PENTRU TOŢI - Gynetta Vanvu (vicepreşedintele Asociaţiei Judeţene Sportul pentru Toţi şi vicepreşedintele Federaţiei Române Sportul pentru Toţi).

2. SPERANŢĂ PENTRU PERFORMANŢĂ: Răzvan Aghion (tenis de câmp, 14 ani - CS CFR Iaşi)

3. CEL MAI BUN REZULTAT AL UNUI SPORTIV VETERAN: Constantin Iftimie (popice veterani - 52 ani - CS CFR Olimpia ACB Iaşi)

4. JOCURI SPORTIVE: Futsal CSM Politehnica Iaşi (antrenori: Nelu Stancea şi Florin Nichifor)

5. ECHIPE ŞI ECHIPAJE: CFR Olimpia ACB Iaşi (popice seniori şi tineret U 23, antrenori: Remus Antimirescu şi Costică Ciurdea).

6. PREMII SPECIALE: Daniela Şoldan (popice nevăzători, locul 4 la Campionatul Naţional - la categoria B2, de la Filiala Iaşi, din cadrul Asociaţiei Nevăzătorilor din România)

7. CLUBURI ŞI ASOCIAŢII SPORTIVE: CS CFR Iaşi (preşedinte: ing. George-Radu Pipa).

8. PREMII DE EXCELENŢĂ: Dănuţ Fron (antrenor de haltere la CS CFR Iaşi).

9. SPORT ŞI EDUCAŢIE: Bianca Andrei (tenis de câmp, CS CFR Iaşi, 14 ani, fostă elevă la Colegiul Naţional Costache Negruzzi Iaşi până în clasa a VIII-a, acum este elevă la LPS Iaşi)

10. PERFORMER ÎN SPORTURI NEOLIMPICE - Clasament DJST Iaşi.

11. PERFORMER ÎN SPORTURI OLIMPICE - Clasament DJST Iaşi (cu Ilie Ciotoiu - haltere, CS CFR Iaşi, pe locul 2, antrenor: Dănuţ Fron)

12. PERFORMERI  PENTRU  IAŞI: Alexandru Marin (box profesionist în SUA, 15 victorii din tot atâtea meciuri disputate până acum, cu 4 meciuri victorioase în 2017, campion internaţional în versiunea IBO International, provine de la CS CFR Iaşi pe când era amator şi era antrenat de Nicu Brânzei şi Tinu Brânzei).               

Din partea Clubului Sportiv CFR Iaşi semnează: Director Sportiv - ing. Dan Teodorescu şi Economist - ec. Lucian Mihalache.  (Iaşi, 03 ianuarie 2018)

 

Iordache Dragomir, Lucian Popa, Iulian Dumitraş - tripleta de aur din sportul ieşean în 2017

* Pe locul 2 la sporturi olimpice s-a clasat halterofilul ceferist ieşean Ilie Ciotoiu, antrenat de Dănuţ Fron

DJST Iaşi a elaborat marţi, pe 19 decembrie, clasamentele pentru anul 2017, cu performerii din sportul ieşean. Ele sunt elaborate pentru sporturile olimpice şi neolimpice şi pentru artele marţiale. Vă prezentăm acele ierarhii la finele lui 2017:

- SPORTURI  OLIMPICE:

1. IORDACHE DRAGOMIR – TIR SPORTIV – C.S. Politehnica Iaşi –  antrenor:  Axinte Mihai
- Loc II – Campionat Mondial juniori
Deținător al recordurilor europene și mondiale la juniori din 2015
2. CIOTOIU ILIE – HALTERE, categoria 56 kg – C.S. CFR 2002 Iaşi –  antrenor: Fron Dănuț
- Loc III smuls – Campionat European tineret
- Loc II aruncat – Campionat European tineret
- Loc II total – Campionat European tineret
3. SIMIONESCU VLAD – JUDO, categ. +100 kg – C.S. Politehnica Iaşi –  antrenor: Năftică Costel
- Loc I – Cupă Mondială seniori
- Loc III – Cupă Europeană seniori
4. CROITORU MIRCEA – JUDO, categ. +100 kg – C.S. Politehnica Iaşi –  antrenor: Năftică Costel
- Loc III – Cupă Mondială seniori
- Loc I – Cupă Europeană seniori
5. TÎRJOMAN EUSEBIU – BOX, 50 kg. – CSM Iaşi / AS Com-Val Valea Lupului –  antrenor: Băetu Ioan
- Loc III – Campionat European cadeți
6. Echipa – TIR ARC FIELD – CSM Iaşi – CSȘ Unirea Iaşi
(RUSU VALENTIN, COJOCARU ȘTEFĂNEL, FRAI COSMIN)  –  antrenori:  Frai Constantin, Alexandrescu Cezar
- Loc IV – Campionat European juniori
7. SPIRIDON GEORGIANA – ATLETISM – CS POLITEHNICA Iaşi –  antrenor: Popovici Viorel
- Loc VI 3000 m – FOTE
- Loc II 3000 m  – Campionatele Balcanice juniori
8. TIPIȘCA CATRINEL – SCRIMĂ – CSM Iaşi –  antrenori: Sireteanu Alexandru, Tofan Radu
- Loc VI sabie – Campionat European cadeți
9. CIREȘ PATRICIA ANDREEA – CANOTAJ – CSM Iaşi – LPS Iași –  antrenor: Băhnărel Sorin
- Loc I la 8+1  – Campionat Balcanic juniori
- Loc III la 1x – Campionat Balcanic juniori
10. ANTON ALIN – ATLETISM – LPS Iaşi – antrenor: Dudău Rodica
- Loc I la 110 m.g. – Campionat Balcanic cadeți
- Loc III la ștafeta 4 x 100 m – Campionat Balcanic cadeți

- SPORTURI  NEOLIMPICE:

1. LUCIAN POPA – CULTURISM/FITNESS – CSM Iaşi –  antrenori: Felicia Purice Russ, Christhian Russ
- Loc I fitness - Campionat Mondial juniori
- Loc V fitness  - Campionat Mondial seniori
2. IVAN GABRIELA – RADIOAMATORISM – CSM Iaşi – antrenor: Ivan Gabriela
- Loc I - Campionat Mondial seniori, MORSE RUNNER
- Loc II - Campionat Mondial seniori, RUFZ
- Loc III - Campionat Mondial seniori
- Loc III - Campionat Mondial seniori
- Loc III Campionat Mondial seniori
- Participantă la Cupa Europeană
3. LEHACI MIRUNA – ȘAH – CS Politehnica Iaşi –  antrenor: Vasile Manole
- Loc I șah clasic - Campionat Mondial Școlar
- Loc III șah clasic - Campionat Mondial juniori
4. OBADĂ EMA – ȘAH – CS Politehnica Iaşi –  antrenor: Vasile Manole
- Loc I blitz - Campionat Mondial Școlar
- Loc II șah clasic - Campionat European cadeți
5. SCÂNTEIANU SEBASTIAN – CULTURISM/FITNESS – CSM Iaşi - antrenori: Felicia Purice Russ şi Christhian Russ
- Loc I fitness - Campionat European juniori
- Loc VI fitness - Campionat European seniori
6. ENE DIANA – RADIOAMATORISM – CSM Iaşi - antrenor: Ivan Gabriela
- Loc III morse runner – Campionat Mondial seniori
- Loc III echipe – Campionat Mondial seniori
- Loc IV – Campionat Mondial seniori
- Loc IV – Campionat Mondial seniori
- Loc IV – Campionat Mondial seniori
- Loc VI – Campionat Mondial seniori
7. STOLERIU GEORGE – ȘAH – CS Politehnica Iaşi -
antrenor: Vasile Manole
- Loc II blitz – Campionat Mondial Școlar
- Loc III șah clasic – Campionat Mondial Școlar
8. GAVRILOVICI DAVID – GIMNASTICĂ AEROBICĂ – CS Gimnis Iaşi –  antrenor: Bantă Bogdan
- Loc III individual – Campionat European juniori
- Loc III perechi mixte – Campionat European juniori
- Loc II echipe – Campionat European juniori
9. VICU ALEXANDRA – CULTURISM/FITNESS – CSM Iaşi - antrenori: Felicia Purice Russ, Christhian Russ
- Loc I – Cupă Mondială seniori
- Loc II – Cupă Mondială seniori
10. COSTACHI MIHNEA – ȘAH – CS Politehnica Iaşi -
antrenor: Ungureanu Vlad
- Loc IV șah clasic – Campionat Mondial Școlar

- ARTE MARȚIALE:

1. DUMITRAȘ IULIAN – KARATE TRADIȚIONAL – CS ENPI Iasi - antrenori: Adăscăliței Constantin (5 DAN) şi Popa Răzvan (4 DAN)
- Loc III kumite – Campionat Mondial seniori
- Loc III kumite echipe – Campionat Mondial seniori
- Loc III kumite - Cupă Mondială seniori
2. ADĂSCĂLIȚEI MARIUS – KARATE TRADIȚIONAL – CS ENPI Iasi - antrenori: Adăscăliței Constantin (5 DAN) şi Popa Răzvan (4 DAN)
- Loc I kumite echipe – Campionat Mondial seniori
3. BALAUR BIANCA – KARATE TRADIȚIONAL – CS ENPI Iaşi - antrenori: Adăscăliței Constantin (5 DAN) şi Popa Răzvan (4 DAN)
- Loc I kumite echipe – Campionat Mondial cadeți
- Loc II fuku go – Campionat Mondial cadeți
- Loc III kata echipe – Campionat Mondial cadeți
- Loc IV kata – Campionat Mondial cadeți
4. BACIU MIHAI MARIUS – VOVINAM VIET VO DAO – CS ACTIV VO Iaşi -  antrenor:  Ichim Vasile
- Loc II tehnică individuală cu halebardă – Campionat Mondial seniori
5. CIUBOTARIU ȘTEFAN – VOVINAM VIET VO DAO – CS ACTIV VO Iaşi - antrenor: Ichim Vasile
- Loc I luptă, 64 – 68 kg – Campionat European juniori
- Loc I tehnică cu partener – Campionat European juniori
6. BACIU TIMOTEI – VOVINAM VIET VO DAO – CS ACTIVE VO Iaşi - antrenor:  Ichim Vasile
- Loc I tehnică cu partener – Campionat European juniori.
După toate probabilităţile, Gala Excelenţei Sportului Ieşean va avea loc în ianuarie 2018.
DAN TEODORESCU

 
Mai multe articole...