Halterofila Bianca Grigoraş merge la Centrul Naţional Olimpic de la Galaţi

La secţia de haltere de la CS CFR Iaşi s-a făcut rocada: Mădălina Ţibichi a revenit de la Galaţi la Iaşi, iar Bianca Grigoraş merge de la Iaşi la Galaţi. Când spunem Galaţi, ne referim la Centrul Naţional Olimpic de haltere de la Galaţi, acolo unde se face selecţia pentru loturile naţionale de junioare în sportul halterelor. "Mădălina Ţibichi a revenit de la Centrul Naţional Olimpic de la Galaţi la CS CFR Iaşi şi mă voi ocupa eu în continuare de pregătirea ei. În schimb, a fost chemată la Centrul Naţional Olimpic de la Galaţi o altă halterofilă de la clubul nostru, e vorba de Bianca Grigoraş. Consider că Bianca Grigoraş, care concurează la o altă categorie decât Mădălina Ţibichi, are şanse mari să cucerească  medalii la viitoare competiţii internaţionale şi are şanse mari să reprezinte România în întrecerile europene viitoare", ne-a declarat astăzi antrenorul ceferist ieşean de haltere, Dănuţ Fron. De menţionat că, începând cu data de 12 noiembrie, sportivii Mădălina Ţibichi, Bianca Grigoraş şi Ilie Ciotoiu vor reprezenta CS CFR Iaşi la finalele Campionatelor Naţionale de haltere pentru seniori, de la Bistriţa, deşi ei sunt de-abia la vârsta juniorilor.
DAN TEODORESCU